Asutame koos SOS FOND kriitilises seisus kassidele

SOS Fond algatati Mäleta Mind Neljapäeval, kus mäletatakse rasketes tingimustest päästetud, aga ka selle tõttu hukkunud loomi. Ainuüksi 2020-2021 aastatel on olnud meil südantlõhestavaid juhtumeid, mõned neist on teieni jõudnud, mõned mitte. Lumi, Salomon, Miki, Lucky pojad… Sellel päeval üleskutset kirjutades hoidsime hinge kinni, et aknast omaniku poolt julmalt alla visatud Pätu jõuaks veel tüsistustega võidelda ja saaks päriselt nautida head elu. See rippus juuksekarva otsas – ja me kaotasime ta.

Otsime iga päev lahendusi, kuidas selliseid kannatusi vähendada või tekkimise korral kiirelt parandada. Üks lahendus, mille üle meil kontrolli ei ole, on takistada inimestel kannatuste tekitamist. Siin peavad kõik inimesed ise peeglisse vaatama, meie sinuga saame aga märgata ja harida, kutsuda abi politsei näol, kui see vajalik on ja mitte taluda kannatuste tegemist loomadele. Salomoni ja teiste sarnaste juhtumite nimel palume, et kui sa näed abivajajat looma, palun leia võimalus teda aidata. Võimalikult kiirelt.

Teine lahendus on rohkem inimesi, kes aktiivselt aitavad loomi päästa ja nende raviks ja hooldamiseks vajavaid ressursse koguda. Vabatahtlikud ühendused on täpselt nii piiratud, kui inimesed ja rahad, mis nendele annetatakse. Nii ka meie puhul. Meie ümber on mitmeid südamega inimesi, kes märkasid Lumit, Salomoni, Mikit ja teisi, kes päästsid nad, viisid arstile ja murdsid enda südant. Kuni viimase hetkeni. Ilma nendeta ei oleks kasside lood kuhugi jõudnud ja nad oleks üksi valu käes märkamatult lahkunud. Täna tahame üles kutsuda kõiki toetama SOS Fondi loomist, mis fokusseerib kriitilises seisus kasside päästmisele ja sellega kaasnevate rahaliste ressursside tagamisele. Ühe kassi kohta võib see summa olla 500 -1000 – 1500 eurot. Ja selliseid kasse oleme ainuüksi oma väikese naiskonnaga päästnud möödunud aasta jooksul 20 kassi ringis. See on väga palju raha ja väga palju unetuid öid, südamevalu ja viha ning kaotustunnet. Õnneks on ka rõõmu kassidest, kes pääsevad, saavad õigel ajal abi ja leiavad armastava kodu.

SOS Fond ja saadikuks hakkamine

Fondi algatamisel vajas SOS abi Pätu. Julmalt 5. korruselt allavisatud kass vajas operatsiooni. Tema ravi oli keerukas ja pikaajaline. Arved kogunesid ja meie lootus ei kustunud. Kuid ta ei pidanud vastu. Liiga palju halbu asju juhtus temaga. Seda oleks saanud vältida, kui tema kannatust oleks varem märgatud. Just tema jaoks ja teiste sarnaste kasside elu väärtustamiseks, ravimiseks ja lootuse andmiseks on SOS Fond

SOS Fondi hoiame erijuhtumiteks ja kutsume üles eraisikuid ja firmasid annetama suurema summa, 50, 100, 250 või rohkem. SOS Fondi aktiivsel liikmel palume anda endast märku kassidkoju@hot.ee, et saaksime lisada ta nimekirja, kus saadame info kasside kohta, kes vajavad eriravi. Meie palve on SOS Fondi toetajatele, et lisaks rahalisele annetusele oleksid nad virtuaalsed “kasuvanemad”, levitades tekkinud SOS olukorras oleva kassi kohta infot ning aitaks koguda konkreetsele kassile või kogu fondile rahasid läbi oma võrgustiku, jagades meie üleskutset.

On tervisehädasid, mida ei saagi ravida. On hädasid, mida saab kohe kindlasti 100% ravida. Tänavakassi puhul ei tea me kunagi. Ja siiski on meie ülesanne neid loomi aidata, teha kõik, mis võimalik ja anda vähemalt armastust ja hoolt, et nad teaksid, et nad ei ole üksi. Kiire⚡ märkamine ja esimeste sammude astumine on kõige olulisem. Märkame, hoolime, tegutseme!

Hiljutine kass Salomoni kaotus tuli meile väga valusalt, sest on juba mitmes kass, kes ehk oleks varasemal abil saanud pikemalt täisväärtuslikku elu nautida. Me vajame tegutsemiseks hädasti püsiannetajaid, et saada SOS juhtumite puhul kiirelt vajalikud uuringud ja ravid peale. Eriravi vajavad kassid tulevad alati ootamatult. Annetuste palumine sellel hetkel on ühelt poolt viimane asi, millele me mõelda saame: kass tuleb saada arsti juurde. Samas, me ei saa viia kassi arstile, kui puudub kindlustunne, et võimalikud tuhandeeurosed arved saavad tasutud. Meil ei ole seda raha. Me ei ole kunagi selleks valmis, kui meil puudub SOS FOND.

KELLELE ON SOS FOND?

Ootame SOS Fondi panustama inimesi, keda kõnetavad just kassid, kes on palju kannatanud ja kes tahavad aidata neid, kes vajavad suuremat hoolt. Ootame suurannetajaid, firmasid, saadikuid, kes läbi oma võrgustiku saaksid tekkinud abivajajale konkreetselt või Fondile laiemalt tähelepanu tuua ja nii rahasid koguda. Annetuste suurus võiks alata 100st eurost, kuna ka kulud on pikemat ravi vajavale loomale oluliselt suuremad. Samas on SOS FOND avatud kõigile inimestele ja vastavalt endale sobivas summas, lisades ülekande selgitusse: SOS Fond.

Kuidas teha annetus? Annetuse tegemine on lihtne: vali sobiv kodupank, vali annetuseks sobiv summa ning lisa selgitusse “SOS Fond”.

Saaja: MTÜ Tartu Kassikaitse
Selgitus: SOS Fond
Pangakontod: SEB: EE581010220072929015 , SWIFT/BIC:EEUHEE2X või Swedbank: EE412200221042553213 , SWIFT/BIC: HABAEE2X
SOS Fondi kulud on 100% kasside raviks, toiduks ja päästmiseks suunatud. Vaata rohkem püsiannetuse, annetamise hea tava ja maksutagastuse kohta: www.kassidkoju.eu/anneta

Soovi korral anname sulle kui SOS Fondi suurannetajale märku, kui tulevad uued abivajajad kassid ja hoiame ühendust, et Fond püsiks täidetuna. Selleks palun kirjuta kassidkoju@hot.ee

Hakka Kassikaitse saadikuks

Ootame SOS Fondi saadikuks inimesi, kellele kassid on hingelähedased ja tahavad kasutada oma platvormi ja võimalusi nii teemale tähelepanu tõmbamiseks kui oma võrgustikus annetuste kogumiseks. Saadikule jagame jooksvat infot päästetud ja kiiret abi vajavate kasside kohta, anname pildid ja kassi loo. Saadiku roll on oma võrgustikus infot jagada ja kas konkreetse kassi ravi jaoks või jooksvalt kogu Fondi jaoks raha koguda. Kui see sind huvitab, siis palun kirjuta liisitoom@gmail.com et kokku leppida täpsemates tegevustes.

Jaga

Kirjuta kommentaar

Sulge
×