Intervjuu: Mida teha kassikoloonia päästmiseks?

Igaüks saab teha midagi, et päästa kasse ja vältida suurte kassikolooniate teket. Mida kiiremini märkad, annad teada ja tegutsed, seda vähem on soovimatuid ja kannatavaid kasse. Kuidas aga juba tekkinud kassikolooniat päästa, sellest räägib hiljuti oma esimese koloonia päästnud Gaily. Umbes kuu aega tagasi andis Gaily Tartu Kassikaitsele märku, et tema naabruses on kassikoloonia, kellega ei osata midagi teha. Vanemapoolsed naabrid olid hädas, sest mõnda kassi toita jõuti, aga paari aastaga oli mõnest kassist saanud kümmekond.

Et kassid päästa, otsustas Gaily võtta töölt vabu päevi, sõitis mitmeid kordi Tartu-Kanepi vahet. Kassikaitselt sai laenatud püüdmispuur ja Kassikaitse jälgijad annetasid vajaliku raha protseduuride tegemiseks. Algsest pea 10st kassist sai 16 kassi, kes nüüd on päästetud, ravitud ja steriliseeritud ning otsivad oma kodu (vaata siit). Mis kõige parem: rohkem see koloonia ei kasva. Kuidas see kõik juhtus, sellest aga videointervjuus täpsemalt.

Milleks kassikolooniat päästes valmis olla:

👇Alljärgnevalt 8 kassi, kes on valmis koju minema🆙Keilihttps://kassidkoju.eu/kass/keili/Kris https://kassidkoju.eu/kass/kris/Katerinhttps://kassidkoju.eu/kass/katerin/Tuutuhttps://kassidkoju.eu/kass/tuutu/Kamillahttps://kassidkoju.eu/kass/kamilla-2/Kati https://kassidkoju.eu/kass/kati/Fazerhttps://kassidkoju.eu/kass/fazer/Tracerhttps://kassidkoju.eu/kass/tracer/See koloonia ei ole enne 100% päästetud, kui iga kass on oma päris kodu leidnud. Teeme koos selle pingutuse ja aitame kassid koju! Palun jaga oma võrgustikus

*Kui kolooniate päästmine ja kannatavate kasside arvu vähendamine on sinu jaoks oluline, siis saad seda aidata teha läbi ise võimalikult varakult kasside kogunemisi märgates. Mida varem hüljatud kasse märgata, seda väiksema kolooniaga tegelema peab -> kulud väiksemad, kassidel kiiremini parem olla. Kassikaitsel on pea iga kuu 1-2 kolooniat, mis tähendab juba stardiks 70 – 120 eurot kassi kohta. Saame neid aidata vaid siis, kui meil on selleks vahendid. Kui soovid suunata oma abi kolooniakasside päästmisse, tee oma annetus. Hetkel oleme Kanepi koloonia osas miinuses 3 kassi kulu võrra (310 eurot). Soovi korral saad oma panuse teha:

Anneta Saaja: MTÜ Tartu Kassikaitse
Selgitus: koloonia
Pangakontod: SEB: EE581010220072929015 , SWIFT/BIC:EEUHEE2X või Swedbank: EE412200221042553213 , SWIFT/BIC: HABAEE2X

Jaga

Kirjuta kommentaar

Sulge
×