KAELARIHM JA KELLUKE VÕIVAD KODUKASSILE OHTLIKUD OLLA

MEIE SOOVITUS: ÄRA PANE KODUKASSILE KAELARIHMA EGA KELLUKEST!

Viimasel ajal oleme juhtunud vestlema omanikega, kes on oma tubastele kassidele pannud kaelarihma ja kellukese. Paljud on olnud üllatunud, kui kuulevad, et selline pisike asi võib kassile üldse paha olla. Tahamegi selle postitusega tõsta kasside omanike teadlikkust, miks kasside kaelarihm ja kelluke mitte kuidagi tubasel kassil õigustatud ei ole.

Miks kaelarihm ja kelluke tubasele kassile halb on?

Siin on mitu põhjust, miks tubasele kassile kaelarihma ega kellukest panna:

◾Kelluke on kassi kõrvadele liiga lähedal ja pidev tilisemine kahjustab tasapisi kassi kuulmist.

◾ Mõni kass võib sellisest kõlinast minna stressi või hirmule, kuid põgeneda pole kuhugi, sest kõlisemine tuleb nendega alati kaasa.

◾ Kellukese tilin on ka lihtsalt tüütu – kujuta ette, kui peaksid ise iga liigutamise peale (ka magades!) kõlinat kuulma.

◾ Alati kaelas olev rihm ei lase kassil ennast korralikult sellest piirkonnast pesta ega kratsida.

◾ Pidev rihma hõõrumine (eriti liiga väikse rihma puhul) võib omakorda tekitada nahaprobleeme, karvakadu jm.

◾ Kassidele paratamatult meeldib pugeda kõikvõimalikesse kohtadesse ja nad võivad jääda oma kaelarihmaga kuhugi kinni. Ka siis, kui kass üritab ise rihmast lahti saada, võib ta jääda sellesse lõuaga või käpaga kinni ja endale nii palju haiget teha. Kõige hullem, mis juhtuda võib on, et ta jääb kinni viisil, mis takistab tema hingamisteed ja kass võib lihtsalt surra.

Kass ei ole iluasi: ära ehi teda “ilusate” kaelarihmadega

Ühesõnaga – oleme oma neljajalgsete sõprade vastu head ja ärme vähenda nende elukvaliteeti lihtsalt seetõttu, et kaelarihm näeks toakassil kaelas ilus välja või et oleks tore alati teada, kus kass parajasti majas liigub.

Toeta meie tegevust kasside heaolu tõstmisel, nende päästmisel ja ravimisel, tee annetus www.kassidkoju.eu/anneta. Soovid teha head? Leiad siit Tartus kodu otsivad kassid.

Jaga

Kirjuta kommentaar

Sulge
×