Mis juhtub sinu annetusega?

Tartu Kassikaitse on tegutsenud 15 aastat (alustasime paar aastat enne MTÜ registreerimist). Seda on ilmestanud puhas vabatahtlikkusel põhinev tegevus ja täielikult heasüdamlike kassiarmastajate rahale toetumine. Jah, me vajame raha ja mitte vähe, et katta järjest ohtlikumad ja kulukamad raviprotseduurid.

2020. aastal oli annetajaid eriti palju. Oleme selle üle nii tohutult rõõmsad, sest me ei pidanud valima: kas parandame kassi valutavad hambad? Kas teeme võimaliku põiepõletiku proovid? Kas saame osta ravitoitu? Kauaks peame kassid kuuri alla külma jätma, enne kui teda sooja saame tuua?

Kuna rohkem inimesi meid toetab, tahame ka olla avatud, kuidas raha kasutame. Meie majandusaruande leiate siit. Tegelikult on see väga lihtne:

  1. 100% annetatud rahast läheb kasside raviarvete katmiseks, kiipimiseks, steriliseerimiseks/kastreerimiseks, (ravi)toiduks, liivaks.
  2. Nii panustavad meie vabatahtlikud 100% oma aega ja ka ressursse (auto, bensiin), saamata 0-rahalist kasu. Meie raamatupidaja on aastaid tasuta tööd teinud.
  3. Me ei tee tasulisi reklaame sotsiaalmeedias ega tavameedias. Kõik see on heas usus, et meie jälgijad toetavad meid info levitamisega ja panustavad ka ise kampaaniatega, oksjonitega (nt Südamega tehtud asjad).
  4. Meie veebilehe uuendus tuli tänu Tartu Kutsekooli õppuritele ja Zone toetas majutusega.
  5. Oleme ka hetkel loobunud pangalinkidest, et 100% annetustest oleks otse kassidele suunatud.

Kust saame raha?

Päästa 260 + kassi aastas, ca 30 kassi kuus ja arv ainalt kasvab, on väga kulukas. Eriti kui kassid on järjest haigemad. See tähendab orienteeruvalt 1500 eurot kuus (on väiksemate arvetega kuid ja on ka suuremate arvetega kuid). Tänaseni pole me osalenud üheski projektis ega teinud rahastustaotlusi. Paraku on olnud olulisem vastata järgmisele abipalumisele ja oleme lootnud, et küll raha tuleb. Seega nagu näha, on olnud pea 100% sinu annetustel põhinev lootus. Tänu headele inimestele, kes teevad oksjone (nagu ülal mainitud), tänu ka loomatoidu poodidele või firmadele (Kika, Hills Pets Nutrinion Eesti, Nurren, jt), kes annetavad meile toitu ning tänu esemelistele annetustele on meil olnud ka “lisasissetulekut” toidu, liiva, kassimänguasjade, pesade, kassi kraapimispuude jm vajalikuga.

Mis tähendab, et vastus küsimusele “Kust saame raha?” on lihtne: eraisikutelt, kes otsustavad meie kiisudele annetuse teha. Ilma sinuta ei oleks ka meie MTÜd.

Sellel aastal kaalume rohkem osaleda projektides ja loodame leida ka püsisponsoreid, et leevendada pidevat ohtu, et kas saame kulud katta, kas saame veel päästa? Selleks on väga olulised püsiannetajad, mis tagab meile mingigi turvalisuse. Kui sul on ideid ja soovitusi, palun võta meiega ühendust!

Tahame olla oma toetajatega väga avameelsed ja loodame, et teie usaldus on jätkuv. Loodame, et ühel päeval on tänavakasside päästmine pigem erand ja pigem kodust jalutama läinud kiisude leidmisele keskendunud. Saame siin vaid loota sinule ja sinu toetusele! Seni aga … jätkame tegevust!

Jaga

Kirjuta kommentaar

Sulge
×