Kuidas hoida kasse kuumalaines jahedana?

Kassid kannatavad kuumuse käes sama palju kui inimesed. Kui sul pole nii palju õnne, et sul on konditsioneer või mõnus jahedas nurgas asuv korter, siis siin on mõned näpunäited, kuidas aidata oma kassidel selle põrguliku kuumusega toime tulla.

NB! Kindlasti arvesta, et iga kass on erinev ja lase kassil valida talle sobiv lahendus. Ära sunni kassile oma valikuid peale vaid jälgi, milliseid variante ta eelistab.

Nipid kasside kuuma ilmaga jahedana hoidmiseks

1. Hoia külma vett tavalisest jooginõust suuremas kausis, näiteks pesukausis. See säilib kauem jahedas ja kassid joovad seda parema meelega.

2. Pane oma kassile märg rätik maha, et sellel saaks lõõgastuda. Kui su kassile ei meeldi märgade asjade puudutus, võid külmakotid või jääveega täidetud plastpudelid mähkida rätikusse ja asetada need kassi voodisse.

3. Võid proovida oma kassi niiske rätikuga hõõruda. Mõned kassid on isegi nõus väikse duši all käiguga. Märja käega või harjaga antud paid aitavad ka.

4. Hoia kassi märga toitu külmkapis. Konserve võid isegi külmutada ja anda jäätisena lakkumiseks.

Milliseid nippe kasutad sina oma lemmiku säästmiseks kuumade ilmade eest? Jaga neid meiega! Jaga ka seda postitust, et säästa kasse ja hoida nende tervist!

Et kass ei läheks suvel kaduma: aknad kinni!

Tegelikult ei saa muidugi oodata, et aknad kogu aeg kinni hoitakse, kuid suvehoojal on lahtiste akende tõttu kõige rohkem kasse kaduma läinud. Võime küll arvata, et kass ei jõua, ei märka, ei hooli, jääb oma piirkonda, aga paraku võib kassi lipsamishetk nii kiirelt toimuda. Toakassi kättesaamine tänavalt on väga keeruline, sest linna keskkond on talle uus ja hirmutav, vahel ka põnev ja segadusttekitav, mis võib viia ta sinu kodulähistest kaugele eemale. Seega investeeri akna turvavahenditesse, mis võimaldavad aknaid lahti teha, kuid ei lase kassi välja. Või pane lahtise aknaga ruum nii kindlalt kinni (või eralda kassid), et kassil ei teki võimalust aknast välja hüpata ja kukkuda. Loe rohkem ka selle suve kadunud kasside murest.

Koostas: Bogata Timar, toimetas: Liisi Toom

Kui oled vastutustundlik ja armastad loomi ning tahad päästa kasse, siis tule Tartu Kassikaitse hoiukoduks või vabatahtlikuks ja aita päästa kasside elusid.

Jaga

Kirjuta kommentaar

Sulge
×