Vanadus, ravimid ja kindlameelsus – kuidas olla vanemale kassile heaks koduks

Võib julgelt väita, et meie koduotsijate seas on pigem rohkem täiskasvanuid kasse ja paras ports (vanemaid) kasse, kes muidu täisväärtuslikku elu elavad, kuid vajavad ravimeid, mis nende tervist kontrolli all hoiaks. See tähendab, et omanik, hoiukodu peab arvestama kahe asjaga: 1) Inimene peab olema (kindlatel aegadel) kodus, et ravimit anda. See võib olla kord päevas, mõnikord isegi kaks korda päevas ravimi andmist. 2) Kassile tuleb ravim sisse saada. On ravimeid, mis ei oma erilist maitset, on vedelad ja saab kenasti maitsva pasteedi sisse panna. Aga on ka ravimeid, mis on halva maitsega ja kasse, kellel polegi lemmik-pasteeti. Kõike seda tuleb arvestada ja olla valmis loominguliseks ja järjepidevaks tegutsemiseks.

Tegusa inimesena hoiukoduks ravimeid vajavale kassile?

Oleme hästi tänulikud inimestele, kes on näidanud valmisolekut veidi rohkem pingutada ja teha kõik, et ka vanemal kassil, kes vajab lisa-hoolt, saaks kõik protseduurid tehtud. Meil on hea meel jagada värske hoiukodu, Maarja lugu, kuidas temast sai Simoni hoiukodu. Lisaks ravimivajadusele on Simon ka poolenisti kurt. Simon ise sellest midagi ei pea, hoolt ja armastust vajab ta ühtmoodi. Muide, kui sulle tundub, et peale loo lugemist oled valmis Simonile või teisele 5+ kassile koduks olema, siis anna märku.

“Kuidas ma Simoni hoiukoduks hakkasin”

Simon
Tema on Simon

Kaks kuud tagasi jäi mulle silma see, et Kassikaitse otsib hoiukodusid. Mina, kes ma ennast tõsiselt mitte kassiinimeseks olen pidanud ning üldse loomi pole tahtnud, tulin üsna spontaansele mõttele hakata hoiukoduks.

Nii jõudis minu juurde Supilinnast päästetud kõutsihärra Simon. Kass, kes ühest kõrvast on kurt ja peale selle veel on ravimite tarvitaja.

Tundub keeruline? Tundub kohutavalt siduv? Kas just keeruline, aga noorele inimesele, kes palju ringi rändab ja ei saa igale poole kassi kaasa võtta, on see kindlasti võrdlemisi siduv.

Härra Simon on kimbus liiga usina kilpnäärmega. Õnneks ravimid hoiavad seda ilusti kontrolli all. Neid tuleb temale anda hommikuti ja õhtuti ning kui alguses üritas ta näidata, et ta kohe üldse ei taha neist mitte midagi kuulda, siis üsna ruttu tekkis meil võrdlemisi usaldav suhe pasteedi ja rohu ja faktiga, et mina enne ei jäta kui ta oma vajalikud ravimid ära on tarvitanud. Me saame nüüd ilusasti hakkama ja ravimi andmine on üks osa päevakavast. Tehtav.

Oota, aga mis teema selle ühest kõrvast kurt olemisega on?
Jah. Ühest kõrvast on Simon tõesti kohe päris kurt, aga mul on tunne, et ta on nagu nahkhiir, kes saab teravatest helidest väga hästi aru, sest ust võtmega lahti lukustades on Härra Simon ilusasti ukse juures ja jutustab kõik ära, mida ta unes on näinud ja keda aknast piilunud on ja kuidas konserv on just see, mis hetkel tema elust puudu on.

Härra Simon tahab oma kodu – kellele temasarnane kass siis sobib?

Kas kodu on sinu kindlus ja keegi võiks olla alati kodus? Kui sa vastad sellele JAH, siis Härra Simon on ideaalne võimalus enda ellu üks nurrumootor tuua, kes on kodus 24/7. Vanemad kassid magavad järjest rohkem, seega ei pea liigselt muretsema, et sind pole kodus. Kui sina töötad ja tegutsed, saab kass oma ära teenitud und magada.

Simon

Ja kõige tähtsam osa. Terve selle loo olen ma lihtsa Simoni kohta kasutanud nime Härra Simon. Selle nimega kutsun ma teda üsna algusest peale. Tegemist on kassihärraga, kes on kuue kuni kaheksa aastane (täpselt pole teada). Ta on täpselt see kassihärra, kes nüüdseks on oma lollused ära teinud ja hea meelega lööb pehme padja peal nurru ja aeg-ajalt tuleb ja teeb sulle kalli. Samas on ju teada, et ka vanematel inimestel ja ka kassidel on vahepeal ulakad tujud. Nii ka kõutsihärral Simonil, kes vahepeal üritab oma kassiulakusi teha.

Kõige lõpuks on tegemist ühe täitsa vahva kassiga, kes su kodus vaikselt (või siis täitsa jutustades) ringi longib ja tahab lihtsalt oma kassielu rõõmsalt elada.

Ole olemas kassi jaoks

Aitäh Maarja, Simoni lugu jagamast ja kutsumegi siinkohal üles olema avatud meelega ja julgelt pakkuma end täiskasvanud, oma elu elava, ravimeid vajava kassile kodu ja hoiukodu. Kui miskit tundub suure väljakutsena siis usu, kõigele on lahendus, kui on tahe ja valmisolek kassi jaoks olemas olla. Kui tahad proovida, siis täida kodupakkuja ankeet ja kirjuta märkuseks “vanem kass” ja aitame leida kassi, kes just sinu hoolt vajab.

Kaks hoiukodulist, Teele ja Simon, põõnamas

Jaga

Sellel artiklil on 1 kommentaar

Kirjuta kommentaar

Sulge
×