Otsib kodu

Vektor

Sugu: isane

Värvus: oranž

Karvkate: lühikarvaline

Vanus: 8 a.
  • Kadaja küla
  • kastreeritud | kiibitud | vaktsineeritud | parasiiditõrje | ussirohi

Kassi info

Vektor (koduselt Veksu) on hoiukodus olnud alates augustist. Kui algul käis elu ainult voodi all, siis praeguseks on nii voodi kui terve korter ammu omaks võetud. Mõnepäevastel külaskäikudel olles pole olnud probleemiks võtta omaks ka uusi kohti. Veksu on küll noor kass, kuid oma rutiinilembuse ja ka välimuse poolest meenutab rohkem kõbusat vanameest . Hetkel on rutiin selline, et päeval harrastatakse kujundmagamist, õhtul näutakse, andmaks märku, et on aeg magama minna ja enne seda temaga voodis mängida, öösel vaadatakse aknast välja, hommikul patsutatakse nägu, et sisse ei magataks ning söögiandmist ja mängimist ei unustataks ning ring hakkab jälle otsast peale. Ebakassilikul viisil pole Vektor suur ronija – aknalaud on juba kaugelt liiga kõrge eesmärk. Kui algul mängiti üsna palju pallikestega ka iseseisvalt, siis hetkel oodatakse sulepulga vms liigutamist ning nauditakse nende rappimist ja lammutamist suure mõnuga. Inimeste seltskonda Veksu otsib, kas lihtsalt samas toas olles või end külje alla pikali visates. Paisid nauditakse, sügamist samuti, eriti on eelistatud turja sügamine, mis võtab kassi suisa jalust nõrgaks .
Vektori omanik peaks arvestama, et kuna ta on FIV-positiivne, sobib ta pigem üksikuks kassiks (välja arvatud juhul, kui ka sõber on FIV+). Lisaks tuleb arvestada, et kunagise kõrvavigastuse tõttu on üks kuulmekanal tugevalt kitsenenud ning seetõttu suur oht vaigu kogunemiseks ja põletiku tekkeks. Haiguse ennetamiseks on vaja iga kolme päeva tagant manustada kõrva ravimit ja seda ilmselt kogu elu jooksul. See on lihtne protseduur ning Vektor selle peale väga ei pahanda. Näib, et teatud nõrkus on Vektoril meesterahvaste vastu. Esimest korda juleti voodi alt väljagi tulla just siis, kui teisest toast mehe häält kuuldi.
Kokkuvõttes on tegemist kassiga, keda kaunistavad teatud karusus, väikesed veidrused ja pisikesed terviseprobleemid, kuid ka suur mõnusus, rahulikkus ning poisikeselik mänguhimu.

Jaga

Kommentaarid

  1. Romet

    Äke kass

Lisa kommentaar

Teie emaili ei avaldata

Sulge
×