Uues kodus

Thea ehk Tondu

Sugu: emane

Värvus: must

Karvkate: lühikarvaline

Vanus: 3 a.
  • Mustvee
  • steriliseeritud | kiibitud

Kassi info

Tondu on ligi kaheaastane mänguhimuline must emane kass. Tindust eristab teda paar üksikut valget karva rinnaesisel. Tondu on oma pesakonnakaaslasest Tindust suurem ning tundub end pidavat pisema Tindu kaitsjaks. Tondu on olnud oma praeguses hoiukodus 2019. aasta detsembri algusest saati, st ca 5 kuud. Selle aja jooksul on ta õppinud oma hoiukodu inimesi niivõrd usaldama, et sööb konservi meie käte pealt ning mõnel eriti usalduslikul hetkel laseb ka pai teha. Kindlasti pole ta veel sülekass, aga samas mitte ka enam metsik kass. Lemmik põõnutamiskoht on kas kassipuu peal, vanavanaema toolil, arvutitoolil või aknalaual sooja radika kohal.

Tondu on suur nurruja — nurrub nii Tinduga eriti mõnusasti olles kui ka siis, kui muidu midagi rahulolevat juhtub (nt paneme talle süüa või mängime taga). Tondule meeldib hirmsasti mängida. Pruugib ainult mõnda palli veeretada või nn sabamänguasjaga meelitama hakata, kui Tondu juba luurab. Samuti katsub ta kohati rammu endast suuremate mänguasjadega — nt suur lambanahk, mille hoiupere kiisudele põrandale magamiseks pani. Seda vaest lambanahka tuuseldatakse iga öö nii hullusti, et hommikuks on nahk teises toa otsas. Tondu ja Tindu on mõlemad selles mõttes täitsa pesueht kassid, et nad päeval põõnutavad ja õhtul-öösel mängivad. Sõnavara on ka Tondul järjest suurem, ka inimestega. Näiteks oskas ta kord keha ja njäuga märku anda, et lambanaha koht võiks ikka põrandal olla. Ja teinekord tundub ta äraootavalt häälitsedes ootavat, et mängi nüüd meiega, mängi ometi.

Kõige põnevam vaatemäng on see, kuidas Tondu ja Tindu omavahel müravad, luuravad, uudistavad, kaisutavad. Nad on korraga äärmiselt armsad ja samas kindlasti on nendes piisavalt mänguhimulist ja riukalikku kassipoega, et igav nendega ei hakka.

Tondu on sündinud 2018.a. Mustvees ja on Tindu ehk Fiona õde. Nad on pärit ülekäte läinud kodukolooiniast.

Kommentaarid

Ei ole veel ühtegi kommentaari

Kirjuta esimene kommentaar

Teie emaili ei avaldata

Sulge
×