Otsib kodu

Oskar

Sugu: isane

Värvus: hall

Karvkate: lühikarvaline

Vanus: 3 a.
  • Rannu
  • kastreeritud | kiibitud | vaktsineeritud | parasiiditõrje | ussirohi

Kassi info

2019. aastal sündinud Oskar oli oma pesakonna ainuke vesihall ja seetõttu kõige nõutavam kassipoeg. Paljud käisid omale kassipoega võtmas ja esimesena valiti alati välja just pontsakas vesihall Ossu. Pererahvas tahtis Ossule maailma parimat kodu ja sellepärast valiti uut kodu kaua. Lõpuks anti ta eakale naisele, kellele lapsed kassi seltsiks tahtsid, et vana ema ei tunneks üksindust, kui nemad oma tähtsat tööd pealinnas teevad. Kellele siis veel anda, kui mitte tarkadele, materiaalselt kindlustatud ja tähtsatele inimestele.
Algul oligi kõik hästi, Oskar elas ilusat elu vanamemmega. Kuni ühel päeval vanamemm viidi hooldekodusse, kust ta enam tagasi ei tulnud. Kui maja uks lukku keerati, siis koer võeti kaasa ja kuuldavasti jätkus tema elu koguni üle lahe, aga vesihall Oskar… tema jäeti maha ilma söögi ja joogita. Algul ei lahkunud šokis kass maja juurest kuskile, ootas ja ootas, kuna perenaine ta jälle sisse laseb ja süüa annab. Kui seda ei juhtunud, siis ajas tühi kõht Oskari süüa otsima ja kerjama. Küllap ta leidis hiiri ja üht-teist ka kompostihunnikutest ja ilusale ja sõbralikule kassile anti ka kerjamise ajal midagi.
Kus see toas elanud lühikese karvaga kass talvel ööbis, seda keegi ei tea. Külarahvas arvas, et eks ikka kellegi kuuris või kuskil. Järgmisele kevadele läks ruttu täiskasvanuks saanud kass vastu juba 1,5 kõrvaga. Kuhu jäi tema pool kõrva, kas läks külma või võitluse tagajärjel kõrvalest kortsu, see jääbki saladuseks. Selle suve elas ta heade inimeste liigagi rikkaliku Friskise ja Whiskasi toidu abil kenasti üle, aga toitja süda ei lubanud enam uueks talveks tal küla peale jääda.
Ja siin ta siis on – 6.6 kg puhast ilu ja sõbralikkust. Kliinikus öeldi, et kõik on kõige paremas korras: hambad terved, 1,5 kõrva seest täiesti puhtad. Sõbralik ja usaldav, ülimalt inimesse kiindunud. Hoiukodus tahab olla kogu aeg inimese läheduses ja hoiab kogu aeg inimesel silma peal. Oskar sobikski kõige rohkem koju, kus tema kiindunud loomus vastatud saab, kus inimene on rohkem kodus ja ta ei pea üksi olema. Samas on uuel kodul kohustus hoida silma peal tema kaalul – see peaks langema vähemalt kilokese võrra.

Jaga

Kommentaarid

Ei ole veel ühtegi kommentaari

Kirjuta esimene kommentaar

Teie emaili ei avaldata

Sulge
×