Uues kodus

Maili

Sugu: emane

Värvus: must-valge

Karvkate: lühikarvaline

Vanus: 5 a.
  • Põlvamaa
  • steriliseeritud | kiibitud | vaktsineeritud | parasiiditõrje

Kassi info

Hoiukodu kirjutab 23.02.23:
Hoiukodu imestab, kuidas Maili ikka veel ei ole päriskodu leidnud! Tegemist on tõeliselt õrna ja hella hingega kassiga, kes soovib vaid kodusoojust ning lähedust. Kuigi tema mustvalge välimus võib-olla esmapilgul inimestele silma ei paista, on ta erakordselt sõbraliku, mängulise ning armsa iseloomuga. Kahjuks algas Maili elu kassipojana karmilt ning see on teinud teda võõraste inimeste suhtes valvsaks ja kartlikuks. Maili vajab aega kohanemiseks, kuid peagi tunneb end ka uute inimestega kindlamalt. Näiteks alguses uude hoiukodusse tulles esimese 2-3 kuu jooksul ei tulnud kõne allagi, et Maili kellegile sülle tuleks, kuigi lasi endale meelsasti pai teha. Siis tasapisi hakkas ta inimest üha rohkem usaldama. Nüüd aasta hiljem poeb Maili alatasa sülle ning nõuab paisid ja et teda kaela alt sügataks. Seega vajab ta lihtsalt kannatlikke ja rahulikke inimesi, kes annavad talle aega, et ta saaks omas tempos inimesi usaldama hakata. Maili armastab mängida ja ajab heameelega taga nii laserit kui ka pulga otsas mänguasju. Aga kõige rohkem armastab ta patsikumme jahtida. Kui kuskil mõni patsikumm vedelema juhtub, siis leiab Maili selle raudselt ülesse ning hakkab taga ajama. Lisaks sellele uputab ta mänguasju oskuslikult ka enda joogikaussi.

*

Kassitüdruk Maili on sündinud 2019.a suvel. Maili on sõbralik kass, kuid pigem ettevaatlik ja kohati ka arglik. Talle ei meeldi valjud helid, äkilised liigutused ja suur mürgel, see tekitab temas hirmu ja ta võib päris pikaks ajaks peituda voodi või diivani alla. Omade seltskonnas tunneb ta end oluliselt julgemalt, kuid siiski võib vahest peituda.

Vaatamata ettevaatlikkusele on Maili väga aktiivne ja mänguline – laseriga mängimine on tema absoluutne lemmik, ta võib end selle järgi täitsa hingeldama joosta. Ta kratsib väga tublisti kassipuud, mööbli kallal ei käi. Maili ei ole sülekass, kuid kuskil inimese läheduses võib end kerra magama keerata küll. Maili on väga paimaias ja armastab, kui teda kaela alt ja kõrva tagant kratsitakse, seejuures nurrub ta hästi kõvasti ja tõeliselt naudib lähedust. Võõrastega harjumine võtab pigem rohkem aega, natuke maiustusi ja kannatust on seejuures abiks. Maili ei ole praeguses hoiukodus kunagi inimesi küünistanud ega hammustanud.

Maili võib ka vahest natuke tembutada: näiteks hommikuti võib tema joogikausist sageli leida mõne mänguasja, mille ta sinna öö jooksul oskuslikult ära uputanud on.

Mailil on ka kogemusi teise kassiga elamise osas. Kuid tundub, et tema õrnale hingele sobib kaaslaseks pigem sarnase või rahuliku iseloomuga kass.

Marius, Maili ja Linda on päästetud Põlvamaalt.

Kommentaarid

Ei ole veel ühtegi kommentaari

Kirjuta esimene kommentaar

Teie emaili ei avaldata

Sulge
×