Uues kodus

Lola

Sugu: emane

Värvus: must-valge

Karvkate: lühikarvaline

Vanus: 5 a.
  • Himmaste
  • steriliseeritud | kiibitud | vaktsineeritud | parasiiditõrje | ussirohi

Kassi info

Lola on imeilusa mustri ja valge ohakaga kasukaga kassineiu, kes on valmis leidma oma esimese hooliva kodu. Kassipreili on julge ja mänguline, silitamisele vastab nurrumisega. Lola on oma tervisehädadest kenasti taastunud. Praegu Tartu Kassikaitse hoiukodus.

Kui päästad kassi, siis kunagi ei tea, mis sellega kaasneb: ta võib olla terve sõbralik kass, kes varsti saab koju, ta võib olla terve, kuid osutuda metsikuks, kellel uude koju saamiseks võib mitu aastat kuluda. Ta võib olla noor ja sõbralik, kuid vaevatud ja kurnatud endise elu taagaga. Lola on just see viimatinimetatud kass. Ilus noor kiisu elas vähemalt aasta juba ilma omanikuta. Omanikuta, keda kogu küla tema eluajal kartnud oli ja keda peeti külas perverdiks, kes jahipüssiga laskis nii oma emase kassi poegi kui külakasse ja tegi ka muid võikaid tegusid. Kõik teadsid, kuid teda kardeti. Igatahes suri see mees aasta tagasi ja kass jäi üksi maja juurde elama.

Kui me Lola ära tõime, oli ta ülimalt kondine. Arvasime, et küll ta nüüd meie juures kosuma hakkab. Aga ei hakanud, vaid tal oli hoopis väga halb olla, ta ei söönud, ei joonud, oksendas, oli apaatne, palavik oli 40C ja kõht oli vesilahti. Kliinikus selgus, et see 2,6 kg kondibukett on paelussi ja solkmeid täis.Sellist parasiitidest tingitud mürgistust nägime me esimest korda 13 tegutsemisaasta jooksul. Loomulikult jäi kass kliiniku statsionaari, sest vajas vedelikteraapiat (oli nö tilga all) ja tal hakati parasiite välja ajama.

Olime planeerinud Lola peale kulutada tavalised parasiiditõrjete ja steriliseerimise-kiipimisekulud. Kuid need parasiidid osutusid meile väga kalliteks. Lola päästmise hetkel oli meil kliinikus maksmatal arveid 3000 euro eest, kuna käesoleval aastal oleme päästnud väga palju kasse, rohkem kui varasemalt ja kassid on kordades haigemad olnud kui kunagi varem ning väga-väga palju ravi vajanud. Lola parasiitide 300 eurone arve suurendas seda ootamatult. Kas päästetud kassile kulub 30 või 300 eurot, seda me planeerida ei saa, aga vähemalt meie loodame väga, et Lola saab oma õõvastavatest manukatest lahti ja terveks ning elab veel pika ja õnneliku kassielu. Meie oleme teinud, mida meie oleme saanud. Tänu Lola annetajatele on esmane ravi tehtud ja Lola ootab rõõmsana ja parasiitidest vabanenuna oma esimest hoolivat päris-kodu.

Kassiomanikud, millal teie kass viimati parasiiditõrje sai, äkki on aeg uus ussirohi anda?

Kommentaarid

Ei ole veel ühtegi kommentaari

Kirjuta esimene kommentaar

Teie emaili ei avaldata

Sulge
×