Uues kodus

Fiona ehk Tindu

Sugu: emane

Värvus: must

Karvkate: lühikarvaline

Vanus: 2 a.
  • Mustvee
  • steriliseeritud | kiibitud

Kassi info

Tindu tundus alguses neist kahest arem — tal võttis see kapi tagant väljatulek ikka tunduvalt kauem aega kui Tondul. Aga kui hoiupere hakkas käest söötmisega neid meelitama, siis just Tindu oli lõpuks hakkajam — üldse on ta oma pisikese keha kohta väga suure isuga.

Tindu on uudishimulik ja kõrgustesse püüdlev maadeavastaja, kelle puhul peab arvestama, et aeg-ajalt võib juhtuda ka pahandusi (kui peremehed-naised pole sellega arvestanud, et tõeline ronikass on majas). Tindu on pigem selline piiluja, uudistaja, inimeste jälgija, kes küll Tonduga mängib ja mürab agaralt, aga keda inimestega paeluvad teatud kindlad mängud — nt see, kui sabaga mänguasja lambanaha vmt peidukoha alla tõmmata, tasapisi. Vot siis on ta kohe platsis ja agar seda saba püüdma. Üldse meeldivad talle peidukohad ja peidetud asjad. Iseloomult on Tindu neist kahest vähemdomineeriv ja seltsib teiste kassidega teatud määral paremini. Tondu kipub olema kaitsvam. Samas nad Tindu ja Tondu armastavad üksteist väga ning näitavad seda iga päev välja.

Hoiupere vana kassiga suudavad nad eri ruumi otstes rahumeelselt külitada, aga kui vana kass on vähegi agressiivsem, siis peidavad nad end ära. Väikese, neljaastase aktiivse poisiga on nad järjest enam harjunud ning kui too neile otsest tähelepanu ei pööra, siis nad ei lase end sellest häirida, vaid pikutavad edasi. Samuti on nad lapsega oma lemmik sabamänguasjadega mänginud — kui pikalt, see on olenenud sellest, kui kannatlik laps on suutnud olla. Täiskasvanud inimeste ja vanainimesega on nad väga hästi kohanenud ning juba selgeks saanud, kelle käest süüa ja mängimist nuruda.

Tindu ehk Fiona on sündinud 2018.a. Mustvees ja on Tondu ehk Thea õde. Nad on pärit ülekäte läinud kodukolooiniast.

Kommentaarid

Ei ole veel ühtegi kommentaari

Kirjuta esimene kommentaar

Teie emaili ei avaldata

Sulge
×