Otsib kodu

Abraham

Sugu: isane

Värvus: must-valge

Karvkate: lühikarvaline

Vanus: 6 a.
  • Kabina küla
  • kastreeritud | kiibitud | vaktsineeritud | parasiiditõrje | ussirohi

Kassi info

Tõeliselt kahju on vaadata, kui meil on mõni hoolealune, kes on päriselt ka superhea kass, kes nurrub ja kurrub, kes otsib inimese lähedust ja küsib inimestelt lausa musi, kes oleks mõnele perele imeline lemmikloom… kuid kes jääb kõikide tähelepanuta lihtsalt seetõttu, et temaga kaasneb mingi diagnoos. See diagnoos ei peagi olema midagi keerulist ega ravimatut, aga inimesed vaatavad kohe, et nemad küll kedagi kas või ajutiselt ravida ei taha ja kerivadki edasi…

Abraham on üks neist kiisudest. Saanud natuke üle kuu aja tagasi oma diabeedidiagnoosi kätte, on Abraham olnud ääretult tubli kass ja ravi toel on läinud ta veresuhkru näidud järjest paremaks. Hetkel vajab ta kindlasti ka edasist ravi, kuid lootus on, et ühel päeval ei peagi ta enam insuliini veresuhkru alandamiseks saama. Aga ei saa ju olla, et oma ravi tõttu ei väärigi ta oma sooja, täitsa oma kodu?!

Abraham saab oma praeguses hoiukodus olla vaid mai lõpuni. Kui me enne seda talle uut kohta ei leia, peab ta tulema kassituppa puuri elama, sest eritoidu tõttu ei saa teda teiste kassidega kokku lasta. Abrahamile aga absoluutselt ei sobi puurielu! Ta armastab südamest inimesi, eelistab magada alati kellegi kaisus ja on hoiukodu sõnul tõesti maailma parim kass. Ehk just sinu kodus ja südames on ruumi ühele sellisele malbele kassihärrale? Omalt poolt toetame kõikide ravimite ja ravitoitudega ning oleme igal sammul nõu ja jõuga toeks.

*

31.03.22
Abraham on praegu meie kassitoas vaieldamatult kõige toredam, muhedam ja armsam kass. Ta on alati rõõmsameelne, alati paimaias ja alati hea isuga. Kuid me märkasime juba ta saabudes, et ta joob tohutult palju vett ja eile saigi ta kardetud diagnoosi kätte – diabeet. See tähendab, et Abrahamil on nüüd vaja mõõta kaks korda päevas veresuhkrut ja vastavalt veresuhkru mõõdule süstida talle insuliini. Positiivse uudisena selle kõrval aga on lootus, et õige ravi ja toiduga on võimalik ta diabeedist terveks ravida.

Abrahamil oleks nüüd aga vaja oma kodu, kus hoolikas ravi järgmine ja Abrahami tervisliku seisundi jälgimine oleks oluliselt lihtsam kui kassitoas, kus käib iga päev kohal erinev vabatahtlik ja temagi vaid mõneks tunniks. Eelnev kogemus diabeetikutest loomadega tuleb kasuks, kuid tegelikult piisab ka suurest tahtmisest ja julgusest aidata, kõik muu on täiesti õpitav.

*

Abrahamile peale vaadates ei paista küll kuidagi välja, et tegemist on juba oma parimates aastates kassipoisiga. Kui vabatahtlik kassituppa saabub, on just Abraham esimene, kes püsti kargab ja tähelepanu nõudma hakkab. Esimene asjana soovib ta muidugi, et talle toidukauss nina ette asetataks, aga kui selle tähtsa asjaga on ühele poole saadud, siis alustab Abraham järjekindlat vabatahtliku vastu nühkimist. Palun pai siit ja pai sealt ja et ometi lõuaalust ja kõrvatagust ei unustataks!

Selge on, et kassitoas jääb Abrahamile hellitustest väheks ja ükskõik kui mitu korda vahetuse jooksul vabatahtlik talle lohutuseks maiuseid pakub, ei asenda see kuidagimoodi seda päris oma kodu soojust ja päris oma inimese paituse pehmust. Anna Abrahamile võimalus saada kodukassiks ja paku talle kodu!

Jaga

Kommentaarid

Ei ole veel ühtegi kommentaari

Kirjuta esimene kommentaar

Teie emaili ei avaldata

Sulge
×