Broneeritud

Abraham

Sugu: isane

Värvus: must-valge

Karvkate: lühikarvaline

Vanus: 8 a.
  • Kabina küla
  • kastreeritud | kiibitud | vaktsineeritud | parasiiditõrje | ussirohi

Minust

Oeh, meil on nii kahju armsast Abrahamist… Paar kuud sai ta hoiukodu elu nautida, kuid nüüd pidi hoiukodu Eestist lahkuma ja kassipoiss tuli tagasi kassituppa. Kassitoas Abraham nutab ja ronib mööda puuri seinu üles, otsides meeleheitlikult inimkontakti. Kui ta sealt välja sülle võtta, jääb kassike sekundipealt vait ja paneb nurrumootori õnnelikult tööle. Aga kassitoa vabatahtlikel ju ei ole aega teda päev läbi kallistada… 😢

Abrahami ootabki nüüd ees suvi puuris, sest eritoidu tõttu ei saa me teda lahtiste kasside tuppa lasta. Meie süda murdub sellele mõeldes, et ta peab kuude kaupa seal pisikeses puuris istuma, kuid me ei saa kuidagi aidata – kõikide meie oma vabatahtlike kodud on juba kasse täis. Ehk just sinu kodus on ruumi ja sa ei kohku selle ees, et kord päevas peaks Abrahami veresuhkrut mõõtma? Juba terve kuu ei ole pidanud ta saama ühtki insuliinisüsti, vajab vaid diabeeditoitu, kuid veresuhkrut peaks juuni lõpuni veel kord päevas kontrollima. See protseduur ei vaja mingisugust eelnevat kogemust ja meie vabatahtlikud oleksid igal hetkel nõu ja toega olemas. Ka ravitoidu ja vahendid saaks Abraham kassitoast kaasa.

*

Tõeliselt kahju on vaadata, kui meil on mõni hoolealune, kes on päriselt ka superhea kass, kes nurrub ja kurrub, kes otsib inimese lähedust ja küsib inimestelt lausa musi, kes oleks mõnele perele imeline lemmikloom… kuid kes jääb kõikide tähelepanuta lihtsalt seetõttu, et temaga kaasneb mingi diagnoos. See diagnoos ei peagi olema midagi keerulist ega ravimatut, aga inimesed vaatavad kohe, et nemad küll kedagi kas või ajutiselt ravida ei taha ja kerivadki edasi…

Abraham on üks neist kiisudest. Saanud natuke üle kuu aja tagasi oma diabeedidiagnoosi kätte, on Abraham olnud ääretult tubli kass ja ravi toel on läinud ta veresuhkru näidud järjest paremaks. Hetkel vajab ta kindlasti ka edasist ravi, kuid lootus on, et ühel päeval ei peagi ta enam insuliini veresuhkru alandamiseks saama. Aga ei saa ju olla, et oma ravi tõttu ei väärigi ta oma sooja, täitsa oma kodu?!

Abraham saab oma praeguses hoiukodus olla vaid mai lõpuni. Kui me enne seda talle uut kohta ei leia, peab ta tulema kassituppa puuri elama, sest eritoidu tõttu ei saa teda teiste kassidega kokku lasta. Abrahamile aga absoluutselt ei sobi puurielu! Ta armastab südamest inimesi, eelistab magada alati kellegi kaisus ja on hoiukodu sõnul tõesti maailma parim kass. Ehk just sinu kodus ja südames on ruumi ühele sellisele malbele kassihärrale? Omalt poolt toetame kõikide ravimite ja ravitoitudega ning oleme igal sammul nõu ja jõuga toeks.

*

31.03.22
Abraham on praegu meie kassitoas vaieldamatult kõige toredam, muhedam ja armsam kass. Ta on alati rõõmsameelne, alati paimaias ja alati hea isuga. Kuid me märkasime juba ta saabudes, et ta joob tohutult palju vett ja eile saigi ta kardetud diagnoosi kätte – diabeet. See tähendab, et Abrahamil on nüüd vaja mõõta kaks korda päevas veresuhkrut ja vastavalt veresuhkru mõõdule süstida talle insuliini. Positiivse uudisena selle kõrval aga on lootus, et õige ravi ja toiduga on võimalik ta diabeedist terveks ravida.

Abrahamil oleks nüüd aga vaja oma kodu, kus hoolikas ravi järgmine ja Abrahami tervisliku seisundi jälgimine oleks oluliselt lihtsam kui kassitoas, kus käib iga päev kohal erinev vabatahtlik ja temagi vaid mõneks tunniks. Eelnev kogemus diabeetikutest loomadega tuleb kasuks, kuid tegelikult piisab ka suurest tahtmisest ja julgusest aidata, kõik muu on täiesti õpitav.

*

Abrahamile peale vaadates ei paista küll kuidagi välja, et tegemist on juba oma parimates aastates kassipoisiga. Kui vabatahtlik kassituppa saabub, on just Abraham esimene, kes püsti kargab ja tähelepanu nõudma hakkab. Esimene asjana soovib ta muidugi, et talle toidukauss nina ette asetataks, aga kui selle tähtsa asjaga on ühele poole saadud, siis alustab Abraham järjekindlat vabatahtliku vastu nühkimist. Palun pai siit ja pai sealt ja et ometi lõuaalust ja kõrvatagust ei unustataks!

Selge on, et kassitoas jääb Abrahamile hellitustest väheks ja ükskõik kui mitu korda vahetuse jooksul vabatahtlik talle lohutuseks maiuseid pakub, ei asenda see kuidagimoodi seda päris oma kodu soojust ja päris oma inimese paituse pehmust. Anna Abrahamile võimalus saada kodukassiks ja paku talle kodu!

Sulge
×