Otsib kodu

Rocco

Sugu: isane

Värvus: hall

Karvkate: lühikarvaline

Vanus: 15 a.
  • Omanik loobus
  • kastreeritud | kiibitud | vaktsineeritud | parasiiditõrje | ussirohi

Kassi info

Rocco oli meieni jõudes veidi pelglik, mis oli selles olukorras arusaadav. Kes ei kardaks, kui lühikese aja jooksul peaks kogema lisaks valule, ka kodu ja omaniku kaotust.

Roccot taheti ravimise asemel magama panna. Omanik saadi siiski nõusse ja kass loovutati Eestimaa Loomakaitse Liidule ja on nüüd Tartu Kassikaitse hoole all. Kassihärra hambad said korda tehtud koos muude vajalike protseduuridega. Küll aga on tal tänaseks avastatud astma, mida tuleb ravida ja jälgida. Hoiukodu kirjutab:

“Rocco on nagu filmist vana toriseja härrad. Ta päriselt häälega toriseb ja maailm peab keerlema täpselt nii nagu tema tahab. Ta tahab palju lähedust, aga nii nagu tema tahab ja täpselt nii palju. Ta kehakeelt peab hästi tundma ja aru saama, millal on musidest ja paidest küllalt. Liiga palju paisid või kui talle sobimatul hetkel läheneda siis ta näitab sulle seda, ei häbene käpaga väike kõmakas panna. Vahel kui kiirustades temast mööda tormata ja tal paha tuju on, võib äsada. Lastega peresse pigem ei sobi. Armastab voodis magada ja salaja on tegelt väga hellik ja omanditundega inimese suhtes. Tal on ideaalne seedimissüsteem, kadestamist väärt. Sööb väga palju, aga ikka on ideaalkaalus. Oma toidu suhtes on väga kaitsev ja teistel kassidel või inimesel tema söömise ajal tema kausi juurde asja pole. Pigem ei sobi teiste kassidega kokku. Minu teiste kassidega ei kakle, aga kui teised voodis või kuskil liiga ligi siis saavad käpaga. Aga kui teised ei kipu tema raadiussesse ja voodis kohad ilusti ära jaotatud, siis on kõigil hea. Koeri ei salli. Rocco on küll vana, aga mängib palli ja sulepulgaga nagu poisike.

Tal on astma. Hetkel saab iga päev tableti. Muidu on nebulisaator olemas ja vaikselt harjutame selle kasutamist. Seda saab kasutada siis kui tal õige tuju.”

Uus kodu peaks kindlasti võtma ka aega, et kass saaks harjuda. Praeguses hoiukodus läks mitmeid kuid, et nö omaks võtaks, samas tavaliselt järgmine kodu on juba lihtsam. Uus pere peab arvestama ka tema tervise jälgimise ja ravimisega, mis tegelikkuses on väga lihtne. Ta on küllalt toidust motiveeritud ja nii saab tableti toiduga kenasti antud.

Roccoga on seotud mitmeid raviarveid ja kliinikumikülastusi ja oleme tänulikud, kui saate tema eest hoolitsemist toetada.

Pikemat juttu Rocco kohta saab lugeda siit ja siit

Jaga

Kommentaarid

Ei ole veel ühtegi kommentaari

Kirjuta esimene kommentaar

Teie emaili ei avaldata

Sulge
×