Kiisudemaal

Nännu

Üle vikerkaare:Galadrieli üleni valge poeg, sündinud 27 märts 2008 Kontakt:54510091 merike.lillenberg@emu.ee Nunnule tehti narkoosi all klistiiri ja välja tuli surnud usside pundar.
Nännul ja Nunnul olid mõlemal juba 1 kuuselt suured punnkõhud, mis viitab paljudele ussidele.
Pärast ussirohu andmist ussid surid ära, aga välja ei tulnud, ummistasid soole ära.
Võtame ühendust ja katsume neid ühisel nõul ravida. Nurr(kiisukese meeletu nurrumise tõttu sai Nännust sujuvalt Nurr) on hetkel rangel dieedil, kuid muidu oma kurvale olukorrale vaatamata igati rõõmsameelne ja tugeva iseloomuga kassike.
Peale Nurri kojutoomist selgus, et kiisukesel on kõht kinni. Loomaarstiga kontsulteerides soovitati mikroklistiiri. Otseloomulikult viimane ei aidanud ning Nurr läks peagi oma esimesele arstivisiidile. Taaskord ei näinud sama loomaarst kassil erilist probleemi olevat ja pigem naeris omanike mure üle ja väitis, et kassidel ongi kõht üldjuhul pigem veidi kinni…. siiski tegi ka paar asjakohast kõhtu lahtistavat ning soole turset alandavat süsti ning saati Nurri tagasi koju. Tehtud süstidest polnud aga abi ja Nurri kõhukinnisus süvenes ja kassi füüsiline olukord halvenes silmnähtavalt. Kassike punnitas nii tugevalt, et käpad libisesid lausa alt ära, aga kakat ei tulnud.
Proovisime teist kliinikut ning arsti. Seekordses loomakliinikus suhtuti kasspatsienti hoopiski asjatundlikumalt ja loomasõbralikumalt ning peale röntgenit selgus, et kassike oli söönud tõenäoliselt kas kassiliiva, vms. tugevatükilist ja ummistavat. Sooled olid korralikult umbes. Mõningane ravi väljutas küll osa ummistust, kuid isegi dieedil olles ja vastavat pehmet toitu süües ning ravi saades, pole sooleummistus täielikult kadunud. Homme ootab ees järjekordne arstivisiit, ning välistatud pole ka halvemal juhul operatsioon. Hetkel Nurri seisund stabiliseerunud ja juba vaikselt kakab…. eks vaatame kuidas viimane nädal dieeti ja ravikuuri edeneb. Loodame, et saab siiski terveks.
Muidu aga on Nurr üks hästi vallatu ja mänguhimuline kassike. Jookseb maja mööda ringi ja teeb pahandusi. Kui kõht tühi, annab sellest häälekalt teada ja kui kõht täis, siis on igasugune toit kaka ja väärt pealekraapimist. Tänasest puhkab Nurr samuti koos oma vennakesega Neitsi Maarja põlvel.
Kuu aega kestnud ravi, mitmed korrad klistiiri ning lõpuks viimase võimalusena ka operatsioon, ei andnud tulemust ning sool normaalselt tööle ei hakanud ja ummistus üha uuesti. Loomaarstide soovitusel ning looma piinade vältimiseks sai selline raske otsus vastu võetud ja loomakese piinad lõpetatud. Puhka rahus Nurr! Vähemalt sai tehtud kõik, mis võimalik, et tema elu päästa.
Mis parata! Kõik me lahkume kord siit ilmast, kes varem, kes hiljem,
ja loodetavasti jõuame kuskile, kus on õnn ja rahu.
Rahulikku nurrumist Neitsi Maarja põlve peal!

Kassi info

Sulge
×