Otsib kodu

Meeri

Sugu: emane

Värvus: triibuline

Karvkate: lühikarvaline

Vanus: 5 a.
 • Meeri
 • steriliseeritud | kiibitud | vaktsineeritud | parasiiditõrje | ussirohi
MTÜ: Eestimaa Loomakaitse Liit

Kassi info

Hoiukodu kirjutab 11.04.24:
Meeri on olemuselt täiesti tavaline kass – armastades üle kõige süüa ja magada. Ta on väga iseseisev ning nägemise puudumine igapäevaelus takistuseks ei ole, kõik saab iseseisvalt tehtud ja üles leitud. Liivakasti leiab alati üles, krõbinate heli peale jookseb kohale ning voodile ja sealt alla hüppamine on käkitegu. Lisaks naudib Meeri ka hea ilmaga rõdul ja õues käimist, et õuelõhnasid nautida. Sahtlitesse ja erinevatesse avaustesse pugemine on samuti meelistegevuseks saanud. Proovimata ei jää ka pinnad, mis käpaulatusse jäävad (kust alla hüppamine seega ohutu on).
Ehkki Meeri pole sülekass ning ise tuleb harva helluseid nuruma, armastab ta siiski paikätt, võtab vastu ka musid ning naudib üle kõige oma inimese kõrval magamist, hakates juba sõna “magama” peale nurruma. Meerile sobiks rahulikum keskkond, sobides seega rohkem perre, kus pole väikesi lapsi. Külalistest ja teistest loomadest pole ta suurt välja teinud. Võimalik, et isegi naudiks teise käpalise seltsi, kuid saab ka suurepäraselt üksi hakkama, peaasi, et palju süüa ja öösel voodis magada saaks.


*
Hoiukodu kirjutab 23.03.23:
Meeri on väga armas kiisu, kes hoolimata oma pimedusest saab eluga hästi hakkama ja elab igati täisväärtuslikku kiisu(jõude)elu. Peamiselt sisustab ta oma aega magamisega, mida teeb meelsasti pehmel voodil või vaibal, kuid ka söömine ja mängimine on Meeri meelistegevusteks. Voodisse ja sealt alla oskab Meeri edukalt käia, oma liivakasti ja söögi leiab samuti alati üles. Tegelikult sai kogu korter üsna ruttu talle selgeks ja kõik nurgad läbi uuritud. Niisama mööblile ta siiski hüppama ega toas ringi jooksma ei kipu, seega on Meeri näol tegemist rahuliku kaaslasega. Ometi mahub Meeri päevakavasse kindlalt mängimine, mille soovist ta märku annab vähemalt viis korda päevas, visates selili ja oodates äraootavalt mängu algust. Lemmikuks mänguks on hommikumantli paelaga hullamine (vaata ka all videot!).
Üldiselt on Meeri iseseisev kiisu, kes saab kõigega ise hästi hakkama, kuid öösiti tahaks ikka ka inimese kaisus magada ning hommikuti end näo vastu hõõruda, nurruda ja pai nuruda. Ka päevasel ajal meeldib Meerile oma inimest toas “jälitada” ja iga toimetuse juures olla. Muside-paide tulvaga harjus ta üsna ruttu, ehkki ise neid nuruma tuleb ta pigem hommikul, muul ajal võiks ainult magada ja mängida.
Kuna Meeri pisut ehmub äkiliste liigutuste ja ootamatuste peale (ehkki enamus asju teda ei heiduta), sobiks ta hästi perre, kus poleks väikseid lapsi. Pigem ootab ta rahulikku keskkonda, kus ikka piisavalt süüa, mängida ja paisid saaks. Tõenäoliselt teine kiisu probleemiks poleks, kuna Meeri tundub üsna leplik ning ka igasugused külalised teda karvavõrdki ei heidutanud. Ka ei tundunud hirmsatena tolmuimeja, pesumasin või muud lärmi tegevad masinad – küllap on Meeri oma elus ikka täitsa toakiisu olnud ning sooviks edaspidigi oma elu pehmel voodil veeta.
*
Meeri on sõbralik pime kassike, kelle kohalikud inimesed leidsid küla seltsimaja juurde visatuna. Just visatuna, sest väga tõenäoliselt oli ta sinna maha jäetud, keegi sellist kassi külas varem näinud ei olnud. Kassineiu haiged silmad said kiirelt loomakliinikus üle vaadanud ja kuna ta neist midagi ei näinud ning ilmselt tekitasid need talle ka valu ja ebamugavust, siis jäi ta mõlemast neist ilma. Hoolimata aga oma pimedusest on Meeri erakordselt sõbralik kass, kes hakkab nurruma juba siis, kui vaid ta puuriuks avatakse. Väga meeldivad talle ka paid. Nüüd otsib Meeri endale kodu, kus silmaoperatsioonist vaikselt taastuda ja kodukassi elu alustada.

Jaga

Kommentaarid

 1. Anette

  Tere

  Küsimus Meeri kohta, et kuidas saab läbi teiste loomadega?

  • Hanna

   Tere! Kahjuks ei oska selle kohta hetkel öelda, sest Meeri on meile tulekust saati olnud eraldi puuris ja teiste kassidega kokku puutunud ei ole. Aga proovida tasub alati 🙂

 2. Anette

  Kas Meeri on oma päriskodu leidnud või elab endiselt hoiukodus?
  Oleksime huvitatud Meeriga kohtuma, kui ta veel otsib päriskodu. Kahjuks ei saa ankeeti täita, sest ütleb, et aegunud ankeet ning ei näita midagi.
  Olen pikalt Meeril silma peal hoidnud ja tahaks, et tal oleks päriskodu. Meil on kodus juba üks vanem härra Leonardo ja 1,5 aastane väiksem koerake. Siiani saavad nemad hästi läbi ja probleeme pole olnud.
  Väga ootaks vastust 🙂

 3. Hanna

  Tõepoolest on siin lehel vigased lingid, aga kuniks need ära parandame, siis palun täitke ankeet siin https://kassidkoju.eu/kassi-votmise-ankeet/ ja sobivuse korral võtame teiega esimesel võimalusel ühendust 🙂

Lisa kommentaar

Teie emaili ei avaldata

Sulge
×