Kiisudemaal

Astra

Sugu: emane

Värvus: kilpkonnakarva

Karvkate: lühikarvaline

Pilvepiiril alates: 02/08/2022
  • Karlova
  • steriliseeritud | kiibitud | vaktsineeritud | parasiiditõrje

Kassi info

6.12.2021 hoiukodu-uudised:

Astra käis arstlikul järelkontrollil ja näidud näitavad, et Astra on paranenud hästi ja on oma  vanust arvestades üsna terve kass. Ainuke mure on neerud, mis tähendab, et peab jätkuvalt olema neerutoidul ja vähese stressiga keskkonnas. Astra ise on eluterve kass, mängib üksi ja ka perenaisega, meeldivad igasugused hiirekesed ja pallikesed põrandal. Tal on väga terav pilk ja mõnus uni. Käib hoiukodus enesekindlalt ringi, isegi teiste täiskasvanud kasside juuresolekul. Vahepeal püüab isegi pere noorepoolse kassiga peitust ja püüdmist mängida.

Astral on olnud keerulised viimased viis aastat ja loodame, et ta saab koju, kus ta saab täie tähelepanu osaliseks. Ta ei ole sülekass, kuid kindlasti meeldib talle ka inimese läheduses olla, põõnutada diivanil ja pehmetes asemetes. Uus omanik peab arvestama, et mõne aasta pärast võib vaja olla rohkem tähelepanu pöörata tema tervisele ja toetada tema neerude tööd. Siiski, Astral on veel palju särtsu sees ja väärib igati äärmiselt ägedaid vanaduspõlve eluaastaid rohke armastuse soojuses.

*

Milline rõõm on näha Astrat nüüd, kui operatsioonijärgne periood on läbi, vest maas ja ta on saanud taastuda ka niitide väljavõtmise ebamugavusest. Astrale on tehtud kõik vajalikud protseduurid (aitäh kõigile, kes annetasid Astra ravikulude katmiseks) ja on aeg leida Astrale kodu, kus ta saab harjuda turvalise ja regulaarse eluviisiga. 10+ aastasele kassile on rahu ja vaikus oluline😴. Kuna Astral on pika tänaval oleku tõttu kujunenud välja neerupuudulikkus, on arsti poolt kaks kerget, kuid olulist raviretsepti: 1. Ravitoit, mis toetab tema neere. Selle andmine on lihtne, nagu tavatoit. 2. Stressivaba keskkond. Just nende kahe põhjuse tõttu ootab Astra kodu, kus ta oleks pigem üksik kass, kus ei ole väikseid lapsi ja kus tal lastakse diivani peal lebada ja rahu ja vaikust nautida. Astra ei ole aga tuim diivanikuju😹. Päevas on hetki, kus ta teeb oma mängurõõmuga silmad ette ka noorimatele kassipoegadele. Anna vaid väike hiir ja pallike tema käsutusse ja ta kargab nagu noor kass kunagi.🧶


Astra leiti Karlova tänavatelt, kus ta kohalike sõnul on uitanud juba 5 aastat. Algselt priske ja ilmselgelt kodukass muutus aastatega aga õnnetumaks. 2021. aasta alguses märgati, et ta kõhneneb. Suvekuudel märkas Kassikaitse vabatahtik, et Astral ripub midagi rinnaesisel ja kohalikes avastati, et ta vahepeal veritseb ning on loium. Kuna keegiteda omaks ei pidanud, tuli vabatahtlikel Astra kinni püüda ja viidi arsti juurde. Nii avastatigi, et tal on rinnanäärmevähk, mis koheselt eemaldati. Samuti olid tal puudu enamus hambaid. Arstid pakuvad, et vanust on Astral ca 10 aastat, kuigi näeb välja üsna nooruslik ja kena noor daam. Täna on Astra taastumas hoiukodus.

Astra paistab järjest sõbralikum ja uudishimulikum olevat. Lõpetatud on valuvaigistite andmine ja nüüd toetatakse tema neerusid vajalike toitainete ja eritoiduga. Astra mängib huvitatult värvilise tutiga pulgakesega ja nurrub valjult, kui hoiukodu perenaine tema juurde läheb.

Iga päevaga näeb ta ka elavam välja ja samuti nooruslikum. Usume, et tal on veel mitu head aastat nautida.

Astra vajab hädasti annetusi ravitoidu ja operatsiooni eest tasumiseks ning oktoobris hakkame otsima talle kodu. Kui tunned, et võiksid olla Astra jaoks õige sõber ja perekonnaliige, siis palun täida kodupakkuja ankeet.

Sulge
×